W 2007 r. Firma, dla której pracowałem, była pierwszą firmą, która zaproponowała 48 V DC jako napięcie z wyboru w lokalnym systemie prądu stałego, kiedy wprowadziliśmy oświetlenie LED z włączonym napięciem stałym. Schneider z Francji i General Electric (GE) podążyli za tym przykładem w 2013 i 2014 r.

Prąd stały będzie lokalną dystrybucją energii. Coraz więcej firm zorientowanych na technologię zdaje sobie z tego sprawę i dlatego istnieje zgoda, że ​​48 V-DC jest obecnie najlepszym wyborem dla lokalnych systemów akumulatorowych i dystrybucji prądu stałego.

Jest to jednak nadal oparte na fakcie, że technologia kwasowo-ołowiowa jest najtańsza w krokach 12 woltów i dyrektywie w sprawie niskiego napięcia. Z LiFePO Systemy akumulatorowe z 3 woltami na ogniwo i bez poświęcania kosztów na napięcia nieparzyste, rzeczywiste napięcia lokalne mogą się zmieniać z 48 woltów (oparte na kwasie ołowiowym na 24 ogniwa) do układów woltowych 66 LiFePO DC) i urządzenia zasilające DC muszą tolerować napięcia wejściowe od 40 do 75 V DC.

Coraz więcej urządzeń w domu i w pracy to rodzime urządzenia DC, które korzystają z bezpośrednich kanałów DC. Urządzenia te obejmują większość nowoczesnych źródeł utrzymania dla domu i biura, takich jak oświetlenie półprzewodnikowe LED, półprzewodnikowe chłodzenie, ogrzewanie i klimatyzacja, komputery, telefony i sieci, kontrola dostępu, systemy rozrywki, uzdatnianie wody i pompy. Nawet cięższe maszyny produkcyjne można przełączyć na urządzenia prądu stałego za rozsądną cenę.

Infrastruktura prądu stałego z systemem przechowywania akumulatorów nadaje się do bezpośredniego zasilania z alternatywnego źródła energii, takiego jak słońce lub wiatr. Samo wytwarzanie i wykorzystanie energii ma znaczący wpływ na efektywność energii alternatywnej. Na przykład generowanie zasilania z sieci i pobieranie energii elektrycznej z sieci powoduje minimalne straty całego procesu wynoszące 30%.

Straty w systemach prądu przemiennego (z wyłączeniem ogrzewania) wynoszą zwykle od 15 do 30%. Jest to typowe dla zasilacza laptopa lub komputera, zasilacza kuchenki mikrofalowej lub zasilacza oświetlenia LED. Jeżeli urządzenia te można wyposażyć w zasilacz DC / DC o wydajności od 90 do 95%, uzyskuje się dodatkowe oszczędności.

Jeśli sieć NIE jest zasilana i stosowane są zasilacze DC-DC, prawie cała lokalnie generowana energia może zostać wykorzystana zamiast wyrzucać jej połowę w systemie, który wykorzystuje sieć zamiast magazynowania baterii.

Kilka czynników ostatnich postępów technologicznych sprawia, że ​​DC jest dziś bardziej opłacalny niż w przeszłości:

  • Kiedy Edison produkował akumulatory jeszcze kilka lat temu, technologia ta nie była bardzo trwała i była najdroższa w lokalnym systemie prądu stałego. Baterie szybko traciły pojemność, były trudne i trudne w utrzymaniu, a ich ukończenie zajęło około 1–3 lat, w zależności od głębokości cykli .
    Istnieją teraz nowe technologie akumulatorów, które są dostępne na rynku w rozsądnych cenach i obiecują żywotność na 10 lat i 85% ich pierwotnej pojemności na koniec ich żywotności przy codziennych cyklach.
  • Ceny modułów słonecznych są na historycznie niskim poziomie.
  • Technologia półprzewodnikowych urządzeń zasilających stała się tak dobra, że ​​straty w systemie podczas ładowania lub rozładowywania akumulatorów w systemach o obciążeniu powyżej 5 kW mieszczą się w zakresie od 1% do 2%.
  • Większość urządzeń to wewnętrzne urządzenia prądu stałego.
  • Oświetlenie jest całkowicie przełączone na LED, technologię półprzewodników prądu stałego.

W 2007 roku dokładnie przewidziałem, że technologia LED zastąpi każde oświetlenie, a teraz jest jasne, że tak będzie.

DC Systems wejdzie do domu i biura w przyszłości, ponieważ są najbardziej wydajnym sposobem na najbardziej efektywne wykorzystanie lokalnej energii alternatywnej i w ten sposób zapewniają solidną strategię na wypadek katastrofy i bezpieczeństwa.

Kolejną zaletą systemów prądu stałego, które wykorzystują sieć jako kopię zapasową, jest to, że mogą one znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na sieć. W przypadku firm, które płacą zarówno za popyt, jak i zużycie energii, może to również spowodować znaczne obniżenie kosztów energii.