Motoryzacja

Ewakuowane krzesła i nosze – ich zastosowanie w trudnych warunkach

By 2 kwietnia 2020 No Comments

Służby ratownicze działają w wielu różnych scenariuszach i oferują różne opcje ubezpieczenia. W zależności od sytuacji awaryjnej mogą potrzebować dostępu do alternatywnych noszy. Niezależnie od tego, czy ratownictwo powietrzne i morskie leci nad oceanem, RNLI zabiera marynarzy porzuconych lub ratowników górskich, którzy wspinają się na szczyty w poszukiwaniu zagubionych dusz, wszyscy oni noszą ze sobą ważny personel medyczny.

Jednostki ratownictwa powietrznego i morskiego zwykle przewożą na pokładach swoich helikopterów koszyki, ponieważ idealnie nadają się do unieruchomienia pacjenta i minimalizacji dalszych komplikacji podczas transportu do szpitala. Wymagają również wytrzymałych noszy, które mogą wytrzymać takielunek, które są unoszone w powietrze i niepewnie kołyszą się pod samolotem.

Podnoszenie poszkodowanego na helikopter może również powodować szereg własnych problemów ratowniczych, ponieważ często może to być zniechęcający proces dla kogoś, kto jest już zestresowany. Nosze koszowe zapewniają bezpieczny i ochronny uchwyt, w którym pacjent czuje się trochę bezpieczniej po zrzuceniu w niebo.

Nosze są również preferowane przez RNLI podczas ratownictwa wodnego. Ponownie poszkodowany musi być przywiązany i unieruchomiony, zwłaszcza, że ​​większość wypadków na morzu ma miejsce podczas sztormowej pogody. Nosze koszowe zapewniają, że ofiara jest zabezpieczona, podczas gdy łódź ratunkowa wiruje i wiruje w wzburzonym morzu.

Nosze te można również wyposażyć w koce elektryczne, aby zapobiec rozwojowi hipotermii, a jednostki pływające mogą być używane do wspomagania pływalności, gdy wymagane jest odzyskiwanie wody. Istnieją również kręgosłupy i nadmuchiwane nosze, które można wykorzystać do wspierania osób, które doznały urazów kręgosłupa w wodzie.

Mountain Rescue działa w niektórych z najbardziej niegościnnych i niedostępnych obszarów, wysoko w obszarach niebezpiecznych lub głęboko pod ziemią, aby pomóc poszkodowanym. Zespoły te często docierają do swoich pacjentów pieszo i wymagają noszy, które są lekkie i łatwe do przenoszenia. Nosze Neila Robertsona i nosze koszowe Stokes są dwoma popularnymi miotami używanymi przez górskie zespoły ratownicze. Lekkie i łatwe w transporcie, idealnie nadają się do transportu do odległych miejsc ratowniczych.

Ściółkę Stokes można ponownie złożyć, aby uzyskać klasyczny kształt kosza, który jest mocny, trwały i stanowi niezbędny element na nierównym terenie. Nosze Neila Robertsona ze sztywnym wspornikiem z płótna z twardymi wzmocnieniami są równie lekkie i przenośne. Innym popularnym narzędziem wśród zespołów ratownictwa górskiego są nosidełka, szczególnie tam, gdzie pacjenta należy ciągnąć i przenosić po skalistych powierzchniach. Jego formowana plastikowa podstawa działa jak sanie i bardziej efektywnie ślizga się po podłodze, a osoba poszkodowana jest bezpiecznie przymocowana do środka.