Dzięki jodze możesz osiągnąć zdrowe i płodne ciało. Po serii zalecanych pozycji możesz zminimalizować naturalne starzenie się i nieprawidłowe działanie wszystkich narządów, w tym jaj, macicy i jajników. Joga pozwala także wydłużyć czas reprodukcji. Ćwiczenia poprawiają wydajność gruczołów, równoważą produkcję hormonów w ciele i stymulują jaja do dojrzewania i jajników do rozładowania. Strach i niepokój u kobiety negatywnie zaburzają jej hormony i prowadzą do bezpłodności. Pranamaya (ćwiczenia oddechowe) dostarczają mózgowi tlenu; To uspokaja umysł i ciało. Regularna medytacja jednoczy ciało, umysł i duszę. Za pomocą tych technik można wywołać pozytywne myślenie; Kobieta przestaje czuć, że jej ciało ją zdradziło. Jej skupienie przesuwa się z napięcia mentalnego na stabilność i wytrzymałość jej ciała. Zmniejsza to poziom stresu i ułatwia poczęcie. W ten sposób joga nie tylko leczy fizycznie, ale przygotowuje umysł do radzenia sobie z emocjonalną traumą niepłodności.

Obszar rozrodczy w ciele jest znany jako druga czakra lub siedziba stworzenia. Niektóre asany zwiększające płodność koncentrują się na układzie rozrodczym i okolicy miednicy. Przepływ krwi do tych części ulega poprawie i energia jest mieszana. Obszar brzucha jest zmiękczony, a ciśnienie macicy, jajników i jajowodów jest zmniejszone. Możesz rozpocząć serię od obsługiwanych pozycji głowy i mostu. Ten trening stymuluje hormony reprodukcyjne w twoim ciele. Aby zrewitalizować całe ciało, można wykonywać pozy dla dzieci, szewców i związane kąty. Szeroki kąt zgięcia do przodu również ożywia twoje ciało w sposób całościowy. Leżący kąt pochylenia, lotos i postawa leżącego bohatera pobudzają i relaksują drugą czakrę, lokalizację narządów rozrodczych. Jeśli na początku czujesz, że te pozy sprawiają, że czujesz się niekomfortowo, możesz użyć rekwizytów takich jak poduszka lub złożony ręcznik. Pomoże to zrobić to łatwo. Dobrym sposobem na zakończenie tej sesji jogi jest relaks w pozie „nogi na ścianie”. Zrobisz kąt 90 stopni ze ścianą, rozciągając nogi nad ścianą z torsem płasko na podłodze. Oddychaj i utrzymuj pozycję przez kilka minut, a następnie powoli opuść nogi na podłogę. Jeśli przyjmiesz tę postawę natychmiast po stosunku seksualnym, ciało może przeniknąć nasienie do macicy i doprowadzić do ciąży.

Dzięki odpowiedniemu podejściu i konstruktywnym poglądom generowanym przez jogę poczujesz się silniejszy i bezpieczniejszy w swoim ciele. Będziesz bardziej uważny na swoje dobre samopoczucie. Zachęcamy Cię do zdrowego i znaczącego stylu życia. Twoja dieta się poprawi. Dobre nawyki żywieniowe i lepszy styl życia również zwiększają prawdopodobieństwo poczęcia. Joga jest również pomocna dla kobiet po trzydziestce, które wcześniej nie zaszły w ciążę, ponieważ wyzwala zrównoważone uwalnianie hormonów rozrodczych i sprzyja ogólnej regeneracji organizmu. Pozycje płodności rozszerzają również stawy miednicy i bioder, poprawiają krążenie w okolicy miednicy, a nawet stymulują jajniki. W takich przypadkach zaobserwowano 50% skuteczność; Potwierdzenie faktu, że niepłodność u wielu osób była jedynie wynikiem nierównowagi hormonalnej.