Podczas gdy niektóre źródła podają, że magnez w diecie zatrzymuje wypadanie włosów, nie jest to magiczna pigułka. Jednak według usługi badawczej USDA mniej niż 40% osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych spełnia swoje codzienne zapotrzebowanie na minerały. Niewłaściwa selekcja jedzenia jest główną przyczyną, ale istnieje wiele innych przyczyn hipomagnezemii, a także wiele przyczyn łysienia, medycznego terminu utraty włosów.

Przeciętny człowiek potrzebuje około 400 mg minerału dziennie. Jeśli nie spełniasz swoich codziennych potrzeb, zmęczenie jest jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz. Słabość mięśni jest kolejnym objawem, chociaż niedobór może przebiegać bezobjawowo. Łysienie nie jest częstym objawem.

Wiele suplementów mineralnych dostępnych na rynku jest słabo rozwiniętych, ponieważ zawierają wapń. Nadmierne spożycie wapnia jest przyczyną hipomagnezemii, ponieważ wapń wpływa na wchłanianie innych minerałów.

Związek między niedoborem magnezu a wypadaniem włosów ma faktycznie związek z innym składnikiem odżywczym. Bez wystarczającego spożycia magnezu organizm nie może właściwie metabolizować białka. Ludzkie włosy składają się głównie z białek.

Szczerze mówiąc, każdy chroniczny brak składników odżywczych w diecie spowoduje przerzedzenie i łysienie. Więc jedz zdrowo i weź dobry suplement, ale jeśli w twojej rodzinie pojawi się łysienie, przyczyną, którą należy zająć się najbardziej, jest hormon.

Jedzenie odgrywa również rolę w produkcji hormonów. Proste węglowodany powodują wzrost poziomu cukru we krwi, co z kolei prowadzi do zwiększonej produkcji insuliny. Z czasem komórki organizmu mogą stać się oporne na insulinę. Zwiększa to nie tylko poziom cukru we krwi, ale także poziom insuliny we krwi.

Jeśli dodatkowy magnez zatrzyma wypadanie włosów w twoim przypadku, insulina i inne hormony mogą nie mieć z tym nic wspólnego. Jednak badania pokazują, że wysoki poziom insuliny odgrywa rolę w dziedzicznym łysieniu. łysienie typu męskiego i żeńskiego.

Insulina ma negatywny wpływ na mieszki włosowe, podobnie jak inny hormon zwany dihydrotestosteronem lub DHT. Jak dotąd najskuteczniejszym sposobem leczenia odziedziczonego łysienia jest związek zwany minoksydylem, który blokuje wytwarzanie DHT w mieszkach włosowych i poprawia ich krążenie składników odżywczych.

Minoksydyl nie jest przyjmowany doustnie w łysieniu, ponieważ jest rozszerzaczem naczyń krwionośnych. przepisywany doustnie tylko w niektórych przypadkach nadciśnienia tętniczego. Zamiast tego związek nakłada się bezpośrednio na skórę głowy, gdzie może wpływać tylko na wytwarzany tam DHT. Jest to duży plus, ponieważ doustne leki blokujące DHT powodują niepożądane skutki uboczne na tle seksualnym.

Związek między magnezem a wypadaniem włosów może być związany ze słabym wchłanianiem składników odżywczych z spożywanych pokarmów. W takim przypadku układ trawienny nie działa optymalnie, co oznacza, że ​​potrzebujesz również dodatkowej biotyny.

Biotyna jest składnikiem odżywczym wytwarzanym przez bakterie w jelicie. Łysienie jest częstym objawem niedoboru biotyny.

Niezależnie od tego, czy magnez powstrzymuje wypadanie włosów, czy nie, warto wziąć suplement.

Ale jeśli martwisz się dziedzicznym łysieniem, potrzebujesz dodatkowej pomocy.