W ciągu ostatniej dekady przeprowadzono badania mające na celu zbadanie zalet jogi. a kilka z nich połączyło dzieci z konsekwentną praktyką jogi z lepszą wydajnością akademicką, zmniejszonym niewłaściwym postępowaniem, lepszą sprawnością fizyczną i lepszym ogólnym zdrowiem.

Użyj w szkołach

Niektóre szkoły publiczne i prywatne w USA adoptowały dzieci & # 39; Joga jest uwzględniona w ich programie nauczania, a inni otrzymują dotacje na oferowanie zajęć z jogi w ramach programów wychowania fizycznego. Wyniki są jasne; Joga zdecydowanie pomaga młodym ludziom koncentrować się, czuć się lepiej i lepiej zachowywać w środowisku akademickim.

Popraw inteligencję

Należy również zauważyć, że joga może pomóc poprawić inteligencję dzieci. Ze względu na fakt, że inwersje stanowią poprawę przepływu krwi do mózgu i zmieniają sposób, w jaki praktykujący widzi świat podczas ćwiczeń, rozciągają i stymulują umysł. Pozy jogi oferują również techniki relaksacyjne, które mogą zatrzymać lęk. Jest to problem, który ma coraz więcej młodych ludzi i który może uniemożliwić funkcjonowanie niektórych komórek mózgowych. Ze względu na zmniejszony poziom stresu i zwiększony przepływ krwi dzieci mogą być bardziej otwarte na sytuacje uczenia się. Młode umysły są tak elastyczne i odporne, że zwiększona gotowość do uczenia się w naturalny sposób zwiększa zdolność myślenia nieszablonowego.

Opowiadanie i dzieci & # 39; Joga

Aby poprawić inteligencję dzięki jodze, opowiadanie historii jest użytecznym narzędziem, które daje młodemu umysłowi bodźce zewnętrzne, na których można się skupić, podczas gdy pozy jogi fizycznej pomagają dziecku trenować nadmierną energię, stres lub inne negatywne emocje . Historie można opowiadać z książek, scenariuszy, a nawet z pamięci, ponieważ instruktor wykorzystuje je do przyspieszenia serii asan jogi i podkreślenia niektórych pozycji.

W szkołach sprytni nauczyciele mogą wykorzystać czas na opowiadanie jogi dla dzieci, aby pogłębić swoje zajęcia, szczególnie biorąc pod uwagę zwiększoną wrażliwość, której dzieci muszą się uczyć, kiedy są zrelaksowane. Rodzice mogą również wykorzystywać historie, które uczą mądrości lub lekcji moralnej podczas rodzinnej sesji jogi, aby zachęcić dzieci do rozwoju w dobrych i mądrych dorosłych.

Gdy dzieci utrzymują kreatywność i zabawę opowieści o jodze, może to również poprawić inteligencję. Jednym ze sposobów na to jest nadanie klasie roli w tworzeniu opowieści poprzez wkładanie jednej linii na raz lub powierzenie dzieciom odpowiedzialności za opracowanie unikatowych pozycji, które pasują do treści historii jogi. Umożliwianie młodym ludziom pisania własnych ćwiczeń jogi może być zarówno satysfakcją fizyczną, jak i psychiczną.

© Copyright 2012 – Aura Wellness Center – Dział publikacji