Wiele osób w Nowym Jorku na dolnym wybrzeżu uważało, że są bezpieczne, ponieważ burza nadchodziła z drugiej strony, więc zakładali, że fale ich nie uderzą. Jest to błędne założenie oparte na niewiedzy o tym, jak działają fale pływowe, i być może media powinny to wyjaśnić lepiej, albo burmistrz Nowego Jorku powinien był być nieco nudniejszy, bardziej przekonujący i bardziej pewny co do sprawy. Czy myślę, że jest to problem nieudanego przywództwa?

Cóż, nie sądzę, że nasi szefowie rządów powinni chronić ludzi przed sobą, że ludzie mają wolność i wolność i powinni podejmować własne decyzje. Należy im jednak pozwolić żyć z tymi konsekwencjami, a jednak w tym przypadku nie otrzymaliby prawidłowych informacji, gdyby wiedzieli lepiej, i mogliby obejrzeć matematyczne modelowanie przepływu pływowego, które wykonaliby.

Niestety, to wspaniałe oprogramowanie do przewidywania i grafika nigdy nie były pokazywane ludziom w telewizji. Powiedziałbym, że te wykresy w nocnych wiadomościach z pewnością mogły zmienić opinie ludzi i spowodować ewakuację w razie potrzeby.

Ludzie na tej małej nowojorskiej wyspie zostali w domach, kiedy burmistrz kazał im iść, zignorowali ostrzeżenie, czuli się bezpieczniej we własnych domach, ale nie rozumieli fal sztormowych, myśleli, że są w Bezpieczeństwo po drugiej stronie zbliżającej się burzy. Nie rozumieli pojęcia efektu wlotowego typu venturi ani rzeczywistości, w której huragany poruszają się w kółko. Interesujące jest to, że w naszych szkołach zależy nam na uczeniu ludzi czytania i pisania, a także na matematyce i naukach ścisłych.

Wierzcie lub nie, tego rodzaju koncepcje nie są trudne do wyjaśnienia, o ile są pokazywane osobie korzystającej z grafiki. Nie musisz znać matematyki, w tym przypadku musisz po prostu zrozumieć, że modelowanie matematyczne zawiera obrazy i bierze pod uwagę wszystkie przyszłe problemy. Burmistrz Michael Bloomberg nieustannie wysuwa teorię globalnego ocieplenia i pokazuje nam wykresy wzrostu poziomu morza, topnienia lodu i dlaczego musimy coś z tym zrobić.

A jednak, jeśli chodzi o coś, co dzieje się w czasie rzeczywistym, na przykład huragan lub w tym przypadku gorszą burzę, to nie mają. Wiele osób pozostało w swoich domach, ponieważ bali się nieznanego, nie wiedzieli, gdzie się udać, i chcieli pozostać w miejscu, w którym czuli się bardziej komfortowo lub bezpiecznie i coś, czego nauczyli się wiedzieć. ich domy. Z tego powodu, a także z powodu ich ignorancji, stała się śmiertelną kombinacją. W rzeczywistości mam nadzieję, że weźmiecie to wszystko pod uwagę i zastanowicie się nad tym.