Każdego roku setki tysięcy kobiet cierpią na objawy menopauzy: uderzenia gorąca, nocne cukierki, wahania nastroju i inne. Poziom magnezu znacznie spada podczas menopauzy, ale leczy się go suplementami hormonalnymi i innymi potencjalnie niebezpiecznymi lekami. Jeśli jednak chcesz cieszyć się optymalnym odżywianiem i zdrowiem, powinieneś wybrać naturalne środki zaradcze, aby złagodzić objawy, takie jak uderzenia gorąca.

Zrozumienie, w jaki sposób meopauza wpływa na ciało, jest kluczem do zrozumienia naturalnych opcji leczenia.

Naturalna opcja dla uderzeń gorąca

W kilku badaniach klinicznych wykazano, że czarny kohosh jest skuteczny w łagodzeniu objawów menopauzy. Ten preparat stymuluje receptory estrogenowe w organizmie, ale nie w macicy ani w piersiach. Dlatego może zmniejszyć objawy menopauzy bez narażania piersi lub macicy. Jest to bardzo ważna zaleta czarnej kohosh nad hormonalną terapią zastępczą.

Czy kofeina?

Kofeina może powodować rozszerzanie naczyń krwionośnych, powodując pocenie się i zwiększenie uderzeń gorąca. Unikaj napojów zawierających kofeinę, takich jak napoje bezalkoholowe, kawa, herbata i czekolada, a także suplementy energetyczne zawierające kofeinę.

Lepiej wybierz orzechy, owoce, wodę i herbatę rooibos. Codzienny suplement powinien leczyć różne niedobory żywieniowe, które mogą powodować głód.

Zapobieganie jest lepsze niż leczenie

Chociaż menopauza jest nieuniknioną opcją w życiu każdej kobiety, nie musi być tak trudna jak niektóre. Uwzględniając potrzeby żywieniowe i prowadząc aktywny tryb życia, możesz zminimalizować nasilenie objawów menopauzy.

Podczas gdy współczesny styl życia naraża nas na ciągły stres, przyciąga nasze ciała i naraża na choroby, zdrowy styl życia poprawi naszą zdolność do lepszego radzenia sobie z problemami takimi jak menopauza.

American Nutrition Association uznało magnez za „cudowny minerał” za swoje wszechstronne korzyści zdrowotne, w tym poprawę zdrowia mięśni, utrzymanie równowagi wapniowej w narządach oraz korzyści dla zdrowych nerwów i zdrowego serca. Jednak w tym artykule skupiła się przede wszystkim na korzyściach dla miesięcznego zdrowia kobiet oraz na tym, że magnez może dłużej utrzymywać kobiety fizycznie młodsze.

Wiele kobiet nie zauważa, że ​​suplementy magnezu mogą złagodzić objawy menopauzy, ponieważ poziom magnezu znacznie spada podczas menopauzy. Magnez i wapń działają ręka w rękę, szczególnie w okresie menopauzy. Bilans tych dwóch minerałów jest kluczem do dobrego zdrowia i witalności przed, w trakcie i po menopauzie.