Botoks – pogromca zmarszczek mimicznych

Bez kategorii

Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już u dwudziestolatki. Kremy nie pomogą wtedy zbyt wiele. Aby pozbyć się problemu, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z botoksu.

 

Ostrzykiwanie zmarszczek botoksem jest obecnie bardzo popularną usługą medycyny estetycznej. Odpowiednio wykonany zabieg pozwala na uzyskanie naturalnych rezultatów utrzymujących się nawet około pół roku.

 

Co to jest botoks?

Botoks to nazwa handlowa toksyny botulinowej, która określana jest też mianem jadu kiełbasianego. Substancja ta produkowana jest przez bakterie w zepsutych wędlinach i konserwach. Jest silną trucizną, ale w niewielkich dawkach ma działanie terapeutyczne.

 

Toksyna botulinowa działa bezpośrednio na nerwy i powoduje okresowe zatrzymanie ich funkcji. W związku z tym botoks pozwala na „wyprasowanie” zmarszczek w miejscu ich powstawania – z fantastycznym efektem utrzymującym się przez około 3-6 miesięcy.

 

Botoks najlepszy na zmarszczki mimiczne

Zastrzyki z użyciem botoksu najlepiej sprawdzają się na skórze ze zmarszczkami mimicznymi. Wynika to ze specyfiki działania toksyny, która neutralizuje działanie nerwów w obrębie mięśni, w tym przypadku mięśni znajdujących się w miejscu powstania zmarszczki.

 

Botoks pomaga na zmarszczki takie jak:

  • zmarszczki poprzeczne na czole, tak zwane lwie zmarszczki
  • zmarszczki na dolnej powiece oka
  • zmarszczki w kącikach oczu – kurze łapki
  • zmarszczki nad górną wargą, tak zwane zmarszczki palacza
  • zmarszczki na szyi

 

Botoks to wobec tego bezpieczny, szybki oraz przystępny cenowo sposób na pozbycie się zmarszczek mimicznych na twarzy.