Laserowa depilacja – kiedy daje najlepsze efekty?

Bez kategorii

Codzienne golenie już cię nudzi? Regularne depilowanie nóg depilatorem albo woskiem jest zbyt bolesne? W takim przypadku warto pomyśleć o udaniu się na zabieg depilacji laserowej.

 

Z zabiegów depilacji laserowej można korzystać obecnie w wielu gabinetach na terenie całego kraju. Laser jest w stanie skutecznie usunąć niechciane włoski z niemalże całego ciała, pozostawiając je gładkie na stałe.

 

Ciemne włoski i jasna skóra – najlepsze połączenie

Laser działa na ciemny barwnik we włosach, czyli melaninę. Właśnie dlatego najlepsze rezultaty depilacji laserowej możemy uzyskać wtedy, gdy zabieg będzie wykonany na ciemnych włoskach na jasnej skórze.

 

Niestety, osoby obdarzone jasnymi włoskami czy też ciemną skórą nie uzyskają tak skutecznych efektów depilacji laserowej – włoski mogą być wtedy wprawdzie osłabione i rosnąć wolniej, ale nie zawsze można pozbyć się ich zna zawsze.

 

Gładka skóra dopiero po paru zabiegach

Aby depilacja laserowa pozwoliła na cieszenie się gładką skórą już na zawsze, konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Dlaczego? Wynika to z faktu, że włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu i laser działa tylko na te w fazie aktywnej.

 

Właśnie dlatego zaleca się wykonanie 4-5 serii zabiegów depilacji laserowej dla uzyskania najlepszych rezultatów – wtedy będzie można usunąć na stałe większość niechcianego owłosienia.