Mezoterapia igłowa – działa tam, gdzie kosmetyki nie docierają

Bez kategorii

Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie dać tak dobrych efektów jak profesjonalne zabiegi mezoterapii igłowej.

 

Kosmetyki takie jak kremy, sera czy maseczki działają na wierzchnią warstwę skóry, czyli na naskórek. Są w stanie poprawić jej wygląd, na przykład przez jej nawilżenie, zmniejszenie wydzielania sebum, poprawę kolorytu czy lekkie wygładzenie zmarszczek. Nie są jednak w stanie dać tak dobrych efektów jak zabiegi medycyny estetycznej polegające na dostarczeniu substancji aktywnych bezpośrednio w głąb skóry.

 

Mezoterapia igłowa – na czym polega zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej jest jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów medycyny estetycznej, który polega na wykorzystaniu koktajli substancji aktywnych wstrzykiwanych w skórę strzykawkami lub pistoletami w niewielkich odległościach.

 

Podczas zabiegu stosuje się różne substancje dobierane w zależności od stanu skóry oraz od potrzeb pacjenta. To między innymi substancje przeciwzmarszczkowe i zmniejszające widoczność zmarszczek, nawilżające, odżywiające skórę, redukujące przebarwienia, blizny, trądzik i nadmierne przetłuszczanie się skóry.

 

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zabiegi mezoterapii igłowej powinny być prowadzone w serii – to właśnie wtedy skóra otrzymuje niezbędne substancje aktywne w regularnych odstępach, dlatego możliwe jest skuteczne poprawienie jej stanu.

 

Ile kosztuje mezoterapia igłowa?

Zabiegi mezoterapii igłowej kosztują od około 150 do 300 złotych w zależności od wykorzystanych substancji aktywnej. Przy zakupie pakietu zabiegowego można uzyskać niższe ceny.